Results & Fixtures

Knockout Stages

June 9 (Matchday 6)

WFC2018 FINALS

Karpatalya Karpatalya 0(3)
Northern Cyprus N. Cyprus 0(2)

3rd/4th Place

Padania Padania 0 (5)
Szekely Land Székely Land 0 (4)

5th/6th Place

Panjab Panjab 3(4)
Cascadia Cascadia 3(3)

7th/8th Place

Barawa Barawa 0
Western Armenia W. Armenia 7

9th/10th Place

Kabilya Kabylia 0
Abkhazia Abkhazia 2

11th/12th Place

Tibet Tibet 1 (1)
United Koreans in Japan UTD Koreans 1 (4)

13th/14th Place

Tamil Eelam Tamil Eelam 0
Matabeleland Matabeleland 1

15th/16th Place

Tuvalua Tuvalu
Ellan Vannin Ellan Vannin DNP

(friendly)

Tuvalua Tuvalu 6
Ellan Vannin Chagos Islands 1

June 7 (Matchday 5)

SEMI-FINALS

Semifinal A

Northern Cyprus N. Cyprus 3
Padania Padania 2

Semifinal B

Karpatalya Karpatalya
Szekely Land Székely Land

5th-8th PLACEMENT

Barawa Barawa 0
Panjab Panjab 5

Cascadia Cascadia 4
Western Armenia W. Armenia 0

9th-12th PLACEMENT

Tibet Tibet 1
Kabilya Kabylia 8

Abkhazia Abkhazia 2
United Koreans in Japan UTD Koreans 0

13th-16th PLACEMENT

Tamil Eelam Tamil Eelam 4
TuvaluaTuvalu 3

Ellan Vannin Ellan Vannin DNP
Matabeleland Matabeleland

June 5 (Matchday 4)

UPPER BRACKET
Places 1st-8th

Quarterfinal A

Barawa Barawa 0
Northern Cyprus N. Cyprus 8

Quarterfinal B

Padania Padania 2
Panjab Panjab 0

Quarterfinal C

Cascadia Cascadia 1
Karpatalya Karpatalya 3

Quarterfinal D

Szekely Land Székely Land 4
Western Armenia W. Armenia 0

LOWER BRACKET
Places 9th-16th

Quarterfinal A (9-16)

Ellan Vannin Ellan Vannin DNP
Tibet Tibet

Quarterfinal B (9-16)

Matabeleland Matabeleland 0 (3)
Kabilya Kabylia 0 (4)

Quarterfinal C (9-16)

Tamil Eelam Tamil Eelam 0
Abkhazia Abkhazia 6

Quarterfinal D (9-16)

TuvaluaTuvalu 0
United Koreans in Japan UTD Koreans 5

Group Stages

June 3 (Matchday 3)

Tamil Eelam Tamil Eelam 0
Cascadia Cascadia 6

Barawa Barawa 2
Ellan Vannin Ellan Vannin 0

Abkhazia Abkhazia 2
Northern Cyprus N. Cyprus 2

Karpatalya Karpatalya 5
Tibet Tibet 1

TuvaluaTuvalu 1
Matabeleland Matabeleland 3

Western Armenia W. Armenia 4
Kabilya Kabylia 0

Padania Padania 3
Szekely Land Székely Land 1

Panjab Panjab 1
United Koreans in Japan UTD Koreans 1

June 2 (Matchday 2)

Barawa Barawa 1
Cascadia Cascadia 2

Abkhazia Abkhazia 0
Karpatalya Karpatalya 2

Szekely Land Székely Land 5
Matabeleland Matabeleland 0

United Koreans in Japan UTD Koreans 0
Kabilya Kabylia 0

Ellan Vannin Ellan Vannin 2
Tamil Eelam Tamil Eelam 0

Northern Cyprus N. Cyprus 3
Tibet Tibet 1

Padania Padania 8
TuvaluaTuvalu 0

Panjab Panjab 0
Western Armenia W. Armenia 1

May 31 (Matchday 1)

Ellan Vannin Ellan Vannin 4
Cascadia Cascadia 1

TuvaluaTuvalu 0
Szekely Land Székely Land 4

Abkhazia Abkhazia 3
Tibet Tibet 0

United Koreans in Japan UTD Koreans 0
Western Armenia W. Armenia 0

Panjab Panjab 8
Kabilya Kabylia 0

Northern Cyprus N. Cyprus 1
Karpatalya Karpatalya 1

Barawa Barawa 4
Tamil Eelam Tamil Eelam 0

Padania Padania 6
Matabeleland Matabeleland 1

Final Group Results

Group ‘A’
M. GD. P.
Barawa 3 5 6
Cascadia 3 4 6
Ellan Vannin 3 3 6
Tamileelam 3 -12 0
Group ‘B’
M. GD. P.
Kárpátalja 3 6 7
Northern Cyprus 3 2 5
Abkhazia 3 1 4
Tibet 3 -9 0
Group ‘C’
M. GD. P.
Padania 3 15 9
Székely land 3 7 6
Matabeleland 3 -8 3
Tuvalu 3 -14 0
Group ‘D’
M. GD. P.
West Armenia 3 5 7
Panjab 3 7 4
UTD Koreans 3 0 3
Kabylia 3 -12 1